E-dziennik

Kalendarz

Kontakt

Laboratoria Przyszłości

Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do programu Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Celem programu jest wsparcie szkół w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
W ramach Laboratoriów Przyszłości został zakupiony nowoczesny sprzęt wraz z akcesoriami, który ułatwi naszym uczniom naukę poprzez eksperymentowanie, zdobywając w ten sposób praktyczne umiejętności.
Sprzęt ten uatrakcyjni lekcje w naszej szkole i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności uczniów.

Informacje na temat realizacji tego projektu będą umieszczane na stronie internetowej naszej szkoły oraz na szkolnym FB.

Szczegółowe informacje o projekcie – TUTAJ

Działania:

Wrzesień z Laboratoriami Przyszłości rozpoczęliśmy kulinarnie, gdy pierwszaki, przy użyciu sprzętów kuchennych, przygotowały śliwkowo-czekoladowe pyszności – zerknijcie na szkolny FB i krótką fotorelację – TUTAJ. Na tym się jednak nie skończyło nasze gastronomiczne szaleństwo – świetliczaki, wykorzystując kuchenne akcesoria, upiekły górę pachnących ciasteczek – zobaczcie TUTAJ. Jednakże Laboratoria Przyszłości mają wymiar nie tylko gastronomiczny 🙂 i to pokazali nam drugoklasiści, którzy z kolei, doskonalili zmysł techniczny – i wspólnie programowali trasy dla małych robotów – zabawa była przednia – zobaczcie sami TUTAJ, a później oddali się konstruowaniu budowli i pojazdów wykorzystując „laboratoryjne” klocki (TUTAJ). Natomiast chwile na świeżym powietrzu i szkolne świętowanie Dnia Chłopaka pomógł nam uwiecznić „laboratoryjny” aparat fotograficzny, który otrzymaliśmy 🙂 Zerknijcie koniecznie – TUTAJ. Wrzesień z Laboratoriami Przyszłości zakończyliśmy na słodko – tym razem trzecioklasiści „projektowo” wysmażyli pyszne naleśniki (TUTAJ).

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Radwanicach
Facebook
Skip to content