E-dziennik

Kalendarz

Kontakt

Projekt „Równi w przyszłość”

Dokumenty projektu:

Działania:

Wszystko zaczęło się we wrześniu od sprawnie przeprowadzonej rekrutacji i wyłonienia grup oraz uczestników zajęć. Współpraca nauczycieli prowadzących zajęcia projektowe, wychowawców klas oraz rodziców była gwarancją powodzenia i pozwoliła, już w ostatnich dniach września, rozpocząć działania z uczniami 🙂 Trzyetapową rekrutację (wypełnianie ankiet przez rodziców, analiza dokumentów przez wychowawców, obrady zespołu nauczycieli prowadzących zajęcia) oraz jej uzupełnienie zakończyliśmy w terminie, po czym przystąpiliśmy do działań dla „Równych w przyszłość” 🙂 Poniżej opisujemy niektóre z zajęć – zachęcamy do śledzenia kolejnych wpisów.

Jesienny start projektu rozpoczął się od wizyty na polu i prac podczas wykopków – zajęcia w ramach Kółka przyrodniczo-plastycznego przybliżyły młodszym uczniom naturalny rytm przyrody, pozwoliły doskonale bawić się i poznawać w praktyce prace rolnicze – zobaczcie TUTAJ. Natomiast grupka małych badaczy z klas pierwszych podczas zajęć laboratoryjnych wytworzyła bańkę w bańce! Było dużo piany i radości z odkrywania mokrego kawałka świata – TUTAJ. Zaś nieco starsi uczniowie – ci z klas piątych i szóstych – w ramach uczestnictwa w projekcie, pojechali na wycieczkę do Kreatywnego Ośrodka Multifunkcyjnego w Miliczu – i wzięli udział w zajęciach „Twórczo w recyklingu” – podczas których osobiście przetwarzali niepotrzebne rzeczy dając im „drugie życie” – była to swoista lekcja współczesnego designu ekologicznego – zobaczcie TUTAJ. Październik dobiega końca, ale nie nasze działania 😉 Kółko przyrodniczo plastyczne wkroczyło do ogrodu! Tam dzieci nie tylko podziwiały owocowe uroki jesieni, ale też wzięły udział w ogrodowych pracach – zobaczcie sami TUTAJ. To jednak nie koniec ich październikowych aktywności – ostatnio uczniowie poszukiwali radwanickich pomników przyrody – zobaczcie TUTAJ.

Nasz „projektowy” listopad rozpoczął się od wizyty na pobliskich polach i łąkach, gdzie uczniowie z kółka przyrodniczo-plastycznego poznawali jesienne zioła i komponowali z nich pachnące bukiety – zobacz TUTAJ. Natomiast tydzień później dzieci uczestniczyły w zajęciach pod hasłem „Ruch to zdrowie” – zobaczcie TUTAJ.

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Radwanicach
Facebook
Skip to content